Porovnali sme RevLine a Jasol so značkovými olejmi

Úspešne konkurovať zavedeným značkám olejov a mazív môže v súčasnosti málo firiem. Výrobcovi FLUKAR sa to s olejmi JasolRevLine darí, a vaša predajňa autodielov či autoservis môže z toho profitovať.

Test olejov Revline a JasolJasol RevLine vs. značkové oleje

Rozhodli sme sa otestovať ich kvalitu. V spolupráci s našim obchodným partnerom, spoločnosťou MERLIN – PLUS s.r.o., sme vo februári 2021 oleje Jasol a RevLine podrobili chemickej analýze v nezávislom pracovisku pre tribodiagnostiku – spoločnosti TRIFOSERVIS s.r.o. v Českej republike. 

Na rozbor sme odoslali oleje Jasol Extra Motor Oil 5W-30 Longlife a RevLine Ultra Force 5W-30 C3. Obidva oleje boli v teste porovnávané s dvomi značkovými olejmi rovnakých parametrov, ktoré spĺňajú normy a špecifikácie SAE 5W-30, ACEA C3, VW 504.00/507.00, MB 229.51 a Porsche C30.

V porovnávacom teste boli sledované nasledujúce parametre:

  • Viskozitný index
  • Obsah kyslých látok
  • Aditivácia
  • Obsah síry
  • Mazacia schopnosť

Vyhodnotenie testu

Všetky testované oleje sú kvalitné a mali veľmi vysoký viskozitný index presahujúci hodnotu 175, čo je u motorových olejov výborný výsledok, úplne postačujúci na prevádzku motorových vozidiel.

U všetkých sledovaných vzoriek sa obsah kyslých látok drží hlboko pod hodnotou 1,2 mgKOH/g, ktorú môžeme vnímať ako hranicu obozretnosti.  

Každý olej je dodatočne aditivovaný. Naše vzorky Jasol a RevLine oproti ostatným porovnávaným vzorkám ako jediné obsahovali prísadu MoS2, čo sa síce prejavilo vo vyššom množstve síry, no táto prísada výrazne zlepšujúca celkovú mazaciu schopnosť oleja sa ukázala ako nezávadná. 

Brugger testOpotrebenie valčekov jasolOpotrebenie valčekov RevLine

O víťazovi rozhodla mazacia schopnosť

Na testovanie únosnosti mazacieho filmu sa používa modifikovaný Brugger test, pri ktorom je sledovaný úbytok oceľového valčeka pri plnom zaťažení po dobu 15 minút. Naše vzorky olejov Jasol a RevLine dosiahli bezkonkurenčne najlepšie výsledky.

Tieto oleje majú vďaka bohatým zušľachťujúcim prísadám a prítomnosti MoS2 doslova fantastickú mazaciu schopnosť, čím dochádza k minimálnemu opotrebeniu pri plnom zaťažení.

Výsledky chemickej analýzy a testu potvrdili, že produkty Jasol a RevLine definitívne patria medzi špičkové produkty, ktoré zabezpečia každému motoru optimálnu bezpečnosť a predĺžia jeho životnosť.

Protokoly o testovaní nájdete v prílohách na konci nášho článku.

Profitujte z vysokej kvality a spokojnosti zákazníkov

Sme autorizovaný distribútor olejov RevLine a Jasol na Slovensku, a radi vám ponúkneme výhodné obchodné podmienky. Nenechajte sa predbehnúť, kontaktujte nás skôr ako vaša konkurencia. Kontaktná osoba: Mgr. Alena Lešková, tel.: 0918 918 180, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Napíšte nám

O spoločnosti FLUKAR

Flukar rafinériaFLUKAR je veľmi dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť v petrochemickom priemysle. Vyrába vysoko kvalitné oleje  pre automobilový priemysel, priemysel a poľnohospodárstvo.  Neustále investuje do moderných technológií, zamestnáva vysoko kvalifikovaných odborníkov a realizuje mnoho pokrokových výskumných a vývojových projektov. Tým umožňuje cyklické zavádzanie novej rady špičkových produktov určených pre priemysel a automobilový priemysel.

Všetky produkty ponúkané spoločnosťou FLUKAR, ako sú automobilové oleje, priemyselné oleje a mazivá, spĺňajú vysoké štandardy kvality prispôsobené najnovším požiadavkám výrobcov strojov a zariadení. Najvyššiu kvalitu výrobkov potvrdzuje získanie certifikátu ISO Quality Management System. Vďaka prísnym požiadavkám na kontrolu výroby získal FLUKAR certifikát AQAP, ktorý umožňuje jeho použitie ozbrojenými silami NATO.

Jasol
Značka JASOL zahŕňa špecializované mazacie výrobky určené pre automobilový a priemyselný sektor. Oleje JASOL sú oleje najvyššej kvality určené nielen pre osobné automobily, ale aj pre traktory, autobusy, stavebné a poľnohospodárske stroje. Výrobky značky JASOL poskytujú maximálnu bezpečnosť pre motor a mechanické zariadenia. Vyrábajú sa s použitím najkvalitnejších komponentov a olejových báz, ktorých parametre sú rovnako ako samotný finálny produkt starostlivo kontrolované v internom výskumnom centre spoločnosti a v nezávislých laboratóriách.

foto z návštevy rafinérie FlukarRevLine
Značka RevLine je moderný produktový rad, ktorý využíva prelomovú technológiu M-ACTIVE. Zahŕňa skupinu výrobkov určených pre osobné automobily, traktory a autobusy. Vysokú kvalitu týchto olejov potvrdili uznávaní svetoví výrobcovia automobilov. Produkty RevLine majú schválenia a certifikáty značiek ako: MAN, MERCEDES, VOLVO, RENAULT alebo MACK. Oleje RevLine sa vyrábajú na základe modernej receptúry M-ACTIVE, ktorá vďaka použitiu špeciálnych molekúl zaisťuje optimálnu ochranu motora v najťažších prevádzkových podmienkach. 

Protokoly o testovaníStyle Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image