rotinger

Kvalitné brzdové kotúče a bubny

Pri výbere produktov do nášho portfólia dávame maximálny dôraz na ich kvalitu. Od júna 2020 sme pridali do nášho portfólia brzdové kotúče ROTINGER. Ako oficiálny distribútor tohto renomovaného európskeho výrobcu pre Slovensko si vám dovoľujeme predstaviť výhody, ktoré budú zárukou spokojnosti vašich zákazníkov, a obchodného rastu vášho autoservisu či predajne náhradných dielov.

Brzdové kotúče Rotinger

Až 95% európskeho trhu

1 500 brzdových kotúčov a bubnov, približne taká rozsiahla je ponuka značky ROTINGER vďaka ktorej dokázal výrobca pokryť až 95% európskeho trhu.

Rotinger venuje veľkú pozornosť kvalite ich spracovania pri dodržaní minimálnych tolerancií. Výroba kotúčov podlieha prísnym normám od kvalitných odliatkov v súlade s príslušnými špecifikáciami odvetvia, cez profesionálne obrábanie podľa noriem výrobcov automobilov, až po počítačové riadenie váženia jednotlivých častí, konečné spracovanie, označovanie a balenie. Na všetko dohliada skúsený kontrolór kvality. Výsledkom sú technologicky vyspelé výrobky s dlhou životnosťou a vysokou účinnosťou.

Vysoký dôraz na vyváženie diskov a kvalitu použitých materiálov má veľký vplyv na pohodlie počas jazdy. Veľa vodičov trpí počas jazdy tzv. „stočenými“ kotúčmi. S produktami ROTINGER sa vám to nestane a jazda bude skutočným pôžitkom.

Brzdy ROTINGER sú zárukou najkratšej brzdnej dráhy za každých podmienok.

Najvyššiu kvalitu tejto značky, mimochodom zodpovedajúcu špecifikáciám OEM výrobcov, potvrdzujú aj certifikáty vydané renomovaným certifikačným strediskom TÜV Rheinland.

Výhod brzdových kotúčov ROTINGER

Ak si potrpíte na imidž, poteší vás aj špičkový dizajn brzdových kotúčov, ktorý tiež zabezpečuje efektívne odvádzanie brzdných plynov a optimálne chladenie.

 • Vysoko presné váženie v parametroch 600 g.mm
 • Vhodné na každodenné aj športové jazdenie
 • Dostupné pre viac ako 900 rôznych vozidiel
 • Odolné voči zvlneniu
 • K dispozícii aj pre veľké SUV
 • 5 jedinečných dizajnov
 • Drážky a dierky pre lepšie chladenie a účinnosť
 • Nízka korodovateľnosť

V ponuke značky ROTINGER nájdete aj širokú paletu brzdových kotúčov s integrovanými ložiskami a ABS senzorovými krúžkami (mechanickými alebo magnetickými), ktoré sú populárne vo francúzskych automobiloch (Citroën, Peugeot, Renault, indexy sortimentu so značkami BS).

Rotinger Graphite Line

Rotinger Graphite Line

Prvotriedne kotúče s inovatívnou antikoróznou vrstvou. Vyhovujú potrebám vodičov, ktorí uprednostňujú dynamický štýl jazdy a atraktívny vzhľad s dôrazom na bezpečnosť. Antikorózna vrstva sa vytvára v procese galvanizácie a špeciálnej olejovej impregnácie (sortimentné indexy so značkou „GL“).

Výhody rady ROTINGER GRAPHITE:

 • Dlhšia životnosť vďaka vyššej antikoróznej trvanlivosti (do 168 hodín v soľnej komore - test podľa ASTM B-117)
 • Inovatívna antikorózna vrstva pokrývajúca všetky povrchy výrobku (vnútorný a vonkajší)
 • Ľahká a rýchla inštalácia (výrobky nevyžadujú chemické čistenie od konzervovania)
 • Atraktívny a originálny vzhľad
Rotinger High Performance

Rotinger High Performance

Tepelné deformácie sú problémom mnohých súčasných automobilov. Dokonca aj po relatívne nízkej vzdialenosti sa začne objavovať pri brzdení nepríjemné chvenie. Odpoveďou spoločnosti sú brzdové kotúče ROTINGER zo série High Performance, kde je použitý vyšší obsah uhlia v liatine.

ROTINGER brzdové kotúče triedy HP s vysokým obsahom uhlíka majú obohatenú štruktúru materiálu. Zvýšený obsah uhlia zaručuje rýchle odvádzanie tepla, nižšie kolísanie teploty, a následkom toho menšiu náchylnosť k tepelným deformáciám (tzv. vyšší tepelný odpor, alebo ako rýchlo disk odvádza teplo a ako toleruje časté zahrievanie a chladenie).

Brzdové kotúče ROTINGER HP sú k dispozícii ako v štandardnej verzii, tak aj ako v tuningovej (sortimentné indexy so značkou HP).

Rotinger Tuning

Rotinger Tuning

Rotinger ponúka najširšiu škálu tuningových brzdových kotúčov na trhu. Vyrába tiež malé série alebo dokonca jednotlivé sady podľa objednávok zákazníkov. Tuningové brzdové kotúče ROTINGER –  ako jediné v tejto cenovej kategórii – sú k dispozícii v piatich dizajnoch.

Okrem dokonalých fyzikálnych parametrov je ich výhodou mimoriadne atraktívny dizajn, ktorý pritiahne pozornosť všetkých fanúšikov tuningu.

V závislosti od vašich požiadaviek máte na výber perforovaný disk, rezaný disk alebo rezaný a perforovaný disk, a to všetko v niekoľkých rôznych konfiguráciách. Všetky vŕtania sú vykonávané tak, aby zaručovali najlepšie možné chladenie diskov.

Atraktívne dizajnové prevedenia boli navrhnuté s cieľom dosiahnuť efektívne čistenie brzdových doštičiek z povrchových vrstiev vznikajúcich pri jazde.

Výhody brzdových kotúčov Rotinger Tuning:

 • Špičková kvalita použitého materiálu
 • Technológia digitálneho spracovania
 • Pokrokové technológie povrchovej úpravy (vŕtanie, perforovanie, rezanie)
 • Kratšia brzdná dráha
 • Efektívnejšie vypúšťanie znečistenia a plynov
 • Rýchlejšie chladenie
 • Dlhšia životnosť

Brzdové kotúče zo série Rotinger Tuning sú určené pre vodičov, ktorí uprednostňujú dynamický štýl jazdy s dôrazom na bezpečnosť, pre fanúšikov motoristického športu, a fanúšikov túžiacich po nápadne vyzerajúcich a bezpečných brzdových kotúčoch.

Brzdové bubny Rotinger

Brzdové bubny Rotinger

Vo väčšine súčasných automobilov sú brzdové bubny len na zadnej náprave, a majú „doplnkovú“ úlohu. Využívajú sa pri menšom zaťažení. Keď je však vozidlo plne naložené cestujúcimi alebo nákladom, uvedomíme si ich dôležitosť.

V ponuke značky ROTINGER sú brzdové bubny pre osobné aj úžitkové automobily. Vyrábajú sa pomocou najnovších technológií, ktoré spĺňajú požiadavky na OEM súčiastky.

Hlavné výhody brzdových bubnov ROTINGER:

 • Viac ako 120 druhov bubnov
 • 90% pokrytie európskeho trhu
 • Váženie v parametroch 800 g.mm
 • Vysoká životnosť
 • Vysoká kvalita potvrdená certifikátmi

Postup výmeny brzdových kotúčov

Rotinger skúsenosti

Rotinger brzdy skúsenosti

Brzdové kotúče Rotinger sú určené pre upravené ale aj sériové vozidlá. Športové brzdové kotúče Rotinger bez problémov naplnia očakávania aj najnáročnejších motoristov a majiteľom „obyčajných“ automobilov dajú záruku najvyššieho brzdového účinku, vysokej kvality prevedenia, nízky koeficient oderu a dlhú životnosť.

Rotinger patrí spoločnosti Union Parts, ktorá sa považuje za jedného z popredných hráčov v rámci segmentu autodielov v Európe a my veríme, že pozitívne skúsenosti s produktami Rotinger prispejú k obchodnému rastu a klientom vášho autoservisu alebo predajne autodielov privedú spokojných klientov.

Ponúknite svojim zákazníkom Rotinger brzdy

Ponúkame vám výhodné obchodné podmienky, podporu predaja a školenia. Bezpečné, vysoko účinné a atraktívne brzdové kotúče ROTINGER budú zárukou spokojnosti zákazníkov a vášho obchodného rastu. Objednať ich môžete v našom eshope (stačí vyhľadať konkrétne vozidlo). Viac informácií vám radi poskytneme osobne. Kontaktná osoba Lukáš Katreniak, mobil: 0905 601 102, e-mail: lukas.katreniak@autodielybb.sk

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image